Zbyt wysokie drzewa mogą być niebezpieczne. Profesjonalna wycinka drzew

wycinka drzew gliwice

Drzewa prezentują sobą wyjątkową wartość – to one tworzą zielone płuca świata. Właśnie dlatego ich wycinka nigdy nie powinna następować pochopnie. Są jednak takie sytuacje, gdy wycięcie roślin jest niezbędne. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm specjalizujących się w tych pracach. Gdy pojawia się konieczność wycinki drzew, w takim przypadku konieczne jest spełnienie odpowiednich wymogów formalnych – konieczne może być uzyskanie zezwolenia, a także istotne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, aby prace tego typu mogły przebiegać bezpiecznie.

Kiedy konieczna jest wycinka drzew?

Wycinka drzew może być niezbędna zarówno wtedy, gdy pojawiają się ku temu nagłe wskazania, na przykład związane z uszkodzeniem roślinności, jak i wtedy, gdy drzewa przeszkadzają w realizacji innych zadań.

Wskazania do wycinki drzew:

  • zbyt wysokie drzewa i krzewy zasłaniające widok, słońce, stwarzające zagrożenie dla linii energetycznych
  • uszkodzone drzewa – po wichurach, uderzeniach pioruna
  • stare drzewa stwarzające ryzyko zawalenia – stosuje się wycinkę profilaktyczną
  • drzewa wymagające wycinki w związku z planowanymi pracami, na przykład budowlanymi

Jakie metody stosuje się do wycinki drzew?

Do wycinania drzew wykorzystuje się dzisiaj różne metody, co powiązane jest z konkretnym umiejscowieniem rośliny oraz z jej stanem. Tradycyjna wycinka, która prowadzona jest przy użyciu pił łańcuchowych, stosowana jest wtedy, gdy w okolicy nie znajdują się żadne konstrukcje lub inne elementy, które mogłyby zostać uszkodzone przez spadający pień z konarami. Gdy jednak okolica jest gęsto zabudowana, zamieszkała, wtedy zaleca się wycinkę drzew metodami alpinistycznymi. Polega ona na stopniowym przycinaniu korony drzewa, a potem jego pnia, aby ograniczyć niebezpieczeństwo.

Komu zlecić wycinkę drzew?

Mniejsze drzewa można wycinać we własnym zakresie, jednak wtedy, gdy konieczne jest wycięcie sporych rozmiarów rośliny, najlepiej wybrać usługi profesjonalnych firm zajmujących się świadczeniem usługi wycinki drzew. Gdy planowana jest wycinka drzew Gliwice to jedno z tych miast, w których można zamówić taką obsługę. Działające tam firmy zapewniają kompleksową obsługę związaną z wycinką drzew różnymi metodami – tradycyjną i alpinistyczną. Podsumowując, gdy konieczna jest wycinka drzew, najlepiej wybrać usługi sprawdzonych firm, które dysponują odpowiednim zapleczem i zatrudniają wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników. Wtedy można mieć pewność, że prace zostaną wykonane kompleksowo i profesjonalnie.