Twój materac ma już ponad 10 lat? To najwyższy czas, by kupić nowy!

materac Koszalin

Materace także mają swój „termin ważności”. Gdy materac, z którego korzystasz obecnie, ma już przeszło 10 lat, w takim przypadku warto pomyśleć o zakupie nowego. Dlaczego warto systematycznie kupować nowe materace? Co wybrać, by spać komfortowo? Z materaca korzystamy praktycznie każdego dnia. Jego systematyczne czyszczenie jest bardzo ważne, ale nie jest w stanie zabezpieczyć go całkowicie przed postępującymi procesami niszczenia. Właśnie dlatego zaleca się, aby po około 10 latach wymienić materac na nowy.

Dlaczego warto pamiętać o systematycznej wymianie materaca?

Chociaż podczas snu materac jest chroniony przez pokrowiec oraz przez prześcieradło, to jednak przenika do niego wiele substancji organicznych, na przykład pot, ślina, a także zabrudzeń. Materac może być też idealnym miejscem do rozwoju drobnoustrojów – roztoczy, bakterii, grzybów. Korzystanie ze starszego materaca, a także z kanapy czy rozkładanego narożnika może być niehigieniczne. Efektem może być między innymi większe ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych, częstsze przeziębienia, bóle głowy. Oczywiście, takie starsze nawierzchnie są także wyleżane, dlatego nie zapewniają już tak dobrego podparcia dla ciała, więc mogą powodować pojawienie się bólu pleców, drętwienia mięśni.

Jaki materac warto wybrać do sypialni?

Dobry materac powinien zapewniać wysoki komfort snu, a żeby uzyskać taki efekt, powinien być on indywidualnie dopasowany do użytkownika albo użytkowników. Materace można podzielić na różne kategorie, które związane są z ich budową. Do wyboru są materace piankowe, które powstają w całości z pianek, ale też modele sprężynowe, głównie kieszeniowe, które wyposażone są w sprężyny umieszczane w oddzielnych kieszonkach dla lepszej elastyczności punktowej.

Wygodne materace:

  • materace lateksowe – często uznawane za najlepsze na rynku, produkowane z naturalnego i syntetycznego lateksu
  • materace VISCO, termoelastyczne – są wykonane z pianki reagującej na ciepło i dotyk, są miękkie i przyjemne dla ciała
  • materace wysokoelastyczne – tanie i dobre materace o podwyższonej elastyczności i trwałości w stosunku do najtańszych modeli piankowych
  • materace kokosowe – to modele polecane dla osób preferujących sen na twardszej nawierzchni

Gdy potrzebny jest nowy materac Koszalin to jedno z tych miast, gdzie bez problemu można kupić go w dobrych sklepach stacjonarnych. Znajdujące się tutaj salony oferują szeroką gamę wysokiej klasy materaców dla każdego wymagającego klienta. Materac można kupić też z wygodną dostawą do domu!