Stylowe schody granitowe – do wnętrz i na zewnątrz

schody granitowe

Wybór odpowiednich schodów wewnętrznych i zewnętrznych powinien być podyktowany nie tylko kwestiami estetyki, ale również trwałości i praktyczności konkretnych materiałów. Gdy liczy się elegancki wygląd na lata, warto postawić na schody granitowe!

Schody mogą być wykonane z wielu typów materiałów. Do wnętrz często wybieramy schody drewniane, natomiast na zewnątrz najczęściej schody z kamienia albo okładane płytkami ceramicznymi odpornymi na mróz. Są jednak i takie materiały, które zapewniają doskonałe właściwości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Warto wskazać na schody granitowe, które kojarzone są najczęściej jako synonim luksusu. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Zalety schodów granitowych – dlaczego warto je zamówić?

Kamień naturalny jest doskonałym wyborem na schody. Wśród wielu typów kamieni najlepszy będzie granit. To kamień cechujący się wyjątkową trwałością, a także nieprzeciętnym pięknem, dlatego też to propozycja przeznaczona do wielu przestrzeni. Aktualnie schody granitowe można zobaczyć w różnorodnych miejscach – poza domami jednorodzinnymi są to często kamienice, siedziby firm, urzędy, luksusowe apartamenty, pałacyki, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Co powoduje, że schody granitowe są tak popularne? Przede wszystkim schody granitowe są bardzo wytrzymałe i trwałe. Granit jest wysoce odporny na uszkodzenia, w tym także na ścieranie i zarysowania, niskie temperatury oraz na wilgoć. Nie wymaga impregnacji jak inne kamienie, chociaż jest ona zalecana, aby jego pielęgnacja była jeszcze łatwiejsza. Także granit jest materiałem możliwym w renowacji, czyli wtedy, gdy na schodach pojawią się jakieś uszkodzenia, wówczas można je łatwo zniwelować. Warto także zaznaczyć, że schody granitowe mogą być wykonane w wielu wariantach, czyli można dostosować je indywidualnie do konkretnego budynku i jego stylu. Granit może przybierać różne kolory – szary, niemalże czarny, beżowy, czerwonawy to tylko parę propozycji.

Wybierz najlepszy zakład kamieniarski i zamów schody granitowe!

Chcesz zdecydować się na schody granitowe? W takim przypadku oferty zakładów kamieniarskich można sprawdzić już teraz on-line!