Podłoga drewniana – wady i zalety

olejowanie podłogi

Drewno to bardzo piękny, modny i elegancki materiał, który może wyglądać odpowiednio w każdym wnętrzu. Podłoga drewniana wielu osobom kojarzy się ze starymi czasami, ale wcale tak nie jest, ponieważ znowu wraca do łask! Jednak należy pamiętać o tym, że podłoga jest dość wymagająca, jeśli chodzi o jej położenie, czyszczenie i konserwację. Należy wykonywać wszystkie te czynności, jeśli dla właścicieli ważne jest to, aby taka podłoga wygląda ładnie przez długi, długi okres czasu.

Zalety podłóg drewnianych

Tak naprawdę podłogi drewniane mają wiele zalet i przede wszystkim jest to trwałość oraz ładny wygląd. Z pewnością drewno kojarzy się z tym, że jest solidne i tutaj jest w tym 100% racja. Ponadto drewno może być oryginalne, bo czasem można znaleźć bardzo oryginalny wzór, jak i kolor tego drewna. Zaletami podłóg drewnianych jest również to, że nie potrzeba wielu maszyn, narzędzi i produktów, aby położyć podłogę. Kluczowy jest tutaj przede wszystkim klej do podłóg drewnianych. Musi on zostać odpowiednio dobrany do konkretnej podłogi, jaka będzie wykonywana. Ale trzeba podkreślić, że układanie drewnianej podłogi może być również wadą ze względu na to, że jest to proces czasochłonny i dokładny. Sam klej do podłóg drewnianych nie ułoży podłogi. Potrzebne jest również inne podłoże.

Wady podłóg drewnianych

Niestety zachwalane podłogi drewniane mogą mieć również swoje wady. Przede wszystkim podłoga drewniana może być podatna na odkształcenia, dlatego kluczowe znaczenie posiada wybór gatunku i rodzaju drewna. Dodatkowo o podłogę drewnianą trzeba dbać w wyjątkowy sposób wykonując na przykład olejowanie podłogi, które musi być wykonane, aby zapewnić podłodze odpowiedni wygląd i trwałość. Dla wielu osób jednak olejowanie podłogi nie będzie problemem, takim jak narażenia podłogi drewnianej na liczne uszkodzenia mechaniczne, które oczywiście pojawiają się przez wiele lat użytkowania takiej podłogi. Podłoga drewniana jest piękna i ładnie wygląda, ale kwestię jej położenia w swoim domu warto sobie dokładnie przemyśleć.